Przejdź do głównej zawartości

Suche włosy

Brak warstwy lipidowej (warstwa sebum na powierzchni włosa), która chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie UV, ocieranie, itp prowadzi do przesuszania się włosów.Włosy stają się suche, kruche, mało elastyczne, tracą połysk, mają porowatą powierzchnię i rozdwojone końcówki, łamią się.

Powodem przesuszonych włosów może być:

* nieumiejętne wykonane zabiegi koloryzacji (zbyt silne rozjaśnianie włosów)

* trwała ondulacja

* nieodpowiednie środki stylizujące, a w szczególności nadużycie ich

* używanie kosmetyków zbyt agresywnych dla włosów

* prostowanie włosów przy użyciu prostownicy niskiej jakości i brak kosmetyków ochronnych

* gwałtowne szczotkowanie

* zbyt mocne wycieranie włosów ręcznikiem

* ściąganie włosów na gumki, spinki, itp

* źle dobrane kosmetyki pielęgnacyjne

* morska woda

* woda z chlorem (basen)

* promieniowanie słoneczne (UV)

* dieta uboga w produkty zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę A i E, niedobór żelaza, krzemu

Jak pielęgnować włosy suche?

Masuj delikatnie skórę głowy, taki masaż pobudzi gruczoły łojowe do wydzielania łoju.

Traktuj włosy bardzo delikatnie, nie naciągaj ich, staraj się nie używać gumek do włosów, które mogą złamać łodygę włosa, która jest bardzo krucha.

Kosmetyki

Włosom suchym brakuje wody (standardowo we włosach znajduje się ok 10% wody), tak więc używaj kosmetyków nawilżających i regenerujących, a przede wszystkim szampony, odżywki, maseczki i regeneratory zawierające duże ilości składników nawilżających i regeneracyjnych takich jak: naturalny jedwab w płynie, proteiny, keratyna, itd.

Serum oraz olejki do włosów nawilżą i natłuszczą włosy, używaj ich jednak z umiarem, gdyż niektóre kosmetyki tego typu przy zbyt duże ilości mogą obciążyć włosy i je przetłuścić, zazwyczaj używa się tylko kilka kropel takich kosmetyków i taka ilość w zupełności wystarczy. Kosmetyki takie poza składnikami nawilżającymi i natłuszczającymi zawierają także składniki ochronne które są bardzo potrzebne włosom suchym, w których łuska włosa jest rozchylona co narażą włosy na ich nieustanne niszczenie.

Dieta

Pamiętaj o prawidłowym żywieniu, w diecie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w witaminę E (olejki roślinne, ziarna, orzechy, żółtka jaj)żelazo (chude mięso, wątróbka, natka) wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (tłuste ryby, zielone warzywa liściaste i oleje roślinne - olej lniany, rzepakowy i sojowy).

Komentarze

  1. Ja mam bardzo suche włosy i nie wiem co mam z nimi zrobić. Mam nadzieje że twoje rady mi pomogą : )
    https://sites.google.com/site/news048/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakie zioła pomogą na problem z żylakami?

  Żylaki to powszechny problem, który może dotyczyć osób w każdym wieku. Powstają, gdy żyły w nogach lub innych częściach ciała stają się słabe i rozszerzają się. Mogą powodować ból, obrzęk, a nawet krwawienie. Oprócz leków, istnieją również naturalne sposoby na leczenie żylaków . Niektóre zioła mają właściwości, które mogą pomóc w zmniejszeniu objawów żylaków i poprawie krążenia krwi. Oto kilka ziół, które mogą pomóc na problem z żylakami: Kasztanowa kora to tradycyjne zioło na żylaki. Zawiera substancje, które pomagają wzmocnić ściany żył i zmniejszyć stan zapalny. Arnika to kolejne zioło o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych. Może pomóc w zmniejszeniu bólu i obrzęku związanych z żylakami. Rutyna to związek roślinny, który pomaga wzmocnić ściany naczyń krwionośnych. Może pomóc w zmniejszeniu ryzyka powstawania żylaków i innych problemów z krążeniem. * Wierzba zawiera substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne, które mogą pomóc w zmniejszeniu objawów żylaków.

Reumatoidalne zapalenie stawów - jak sobie radzić domowymi metodami

 Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to przewlekła choroba autoimmunologiczna, która powoduje stan zapalny i uszkodzenie stawów . Objawami RZS są ból, sztywność, obrzęk i ograniczenie ruchomości stawów. Choroba może dotknąć stawów w całym ciele, ale najczęściej dotyczy stawów rąk, stóp, kolan i bioder. Obecnie nie ma lekarstwa na RZS, ale dostępne są leki, które mogą pomóc w kontrolowaniu objawów i spowolnieniu postępu choroby. Oprócz leczenia farmakologicznego, ważne jest również, aby osoby z RZS stosowały zdrowy styl życia, który może pomóc w łagodzeniu objawów i poprawie ogólnego stanu zdrowia. Domowe sposoby na RZS Oto kilka domowych sposobów, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów RZS: Odpowiednia dieta Dieta bogata w owoce, warzywa i pełne ziarna może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w organizmie. Warto również ograniczyć spożycie przetworzonej żywności, cukru i nasyconych tłuszczów. Regularne ćwiczenia Regularne ćwiczenia mogą pomóc w poprawie siły i ruchomości stawów . Nal